csende
Arrow
Arrow
NÁVES OBCE - typický pohled na centrum obce
Slider

Vážení občané, abychom předešli nejasnostem a možným nesrovnalostem k Obchvatu Dolní Lhoty, zasíláme informace k této akci.
Dne 27.6.2023 byl obchvat otevřen. Obec Příbraz se od začátku aktivně snažila jednat, byli jsme si vědomi toho, že obchvat zamezí možnost našim občanům a dalším používat komunikaci z Příbraze do Dolní Lhoty (cykloturistika, cesty z autobusů, cesty do místního obchodu atd.). Pozastavujeme se od začátku nad tím, proč v 21. století, kdy se hojně budují cyklostezky tato komunikace není využita pro tyto účely.

Obec od začátku upozorňovala a naléhala na to, aby nedošlo k úplnému oddělení, ale vznikl např. Podchod / nadchod či jiná možnost, ale nebylo nám vyhověno. Níže pár bodů a argumentů, které jsme obdrželi:

- silnice do Dolní Lhoty není vedena jako silnice, ale pouze Obslužná komunikace pro okolní pozemky (hlavní důvod)
- akce není v katastru naší obce
- v případě podchodu by bylo nutné přeložit hlavní vodovodní řád J. Hradec – Kostky, průměr 400
- v případě podchodu se musí dodržet normy pro odtok,osvětlení což by v tomto místě bylo neúměrně nákladné

Pokusili jsme se žádat o zastávku přímo na silnici:
- na silnici 1 třídy nelze v současné době budovat zastávky autobusu, zastávka vyžaduje přechod pro chodce, který na silnici I. třídy dle současných norem nelze.

*****************

V současné době jde především o naše občany, kterým nedosatačuje autobusové spojení z J. Hradce, nebo z Třeboně. Delší dobu již aktivně jednáme o změnu/posílení stávajících linek do naší obce i za předpokladu, že toto finančně podpoříme.

Rádi bychom požádali ty občany, kteří autobusové spoje využívají, aby přišli na obecní úřad s podněty nebo návrhy na změnu, popřípadě doplnění, jízdních řádů do naší obce, lze využít i elektronickou cestu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Úřední deska

Rezervace multifunkčního hřiště

Kontakt

Obecní úřad Příbraz
Příbraz 155
378 02 Stráž nad Nežárkou
Telefon: 384 389 911
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www: http://www.pribraz.cz
ID datové schránky: 5rnatx9
Účet obce 0603204379/0800

Úřední hodiny účetní
Středa 16.00 - 18.00 hod.

Úřední hodiny starosta
Středa  8.00-11.00 a 14.00 - 16.00 hod.
Pátek 8.00-11.00 a 14.00 - 17.00 hod.

 

Počet návštěv

2664170
Dnes
Celkem
560
2664170

Vaše IP: 3.215.16.238

Kalendář akcí

loader

Mobilní rozhlas

mob rozhlas logo

Provoz kompostárny

Provozní doba kompostárny od 1.4.2024

Středa: 17.00 - 19.00 hod.
Sobota: 17.00 - 19.00 hod.

 sportovni rybolov1 web3

ÚZEMNÍ PLÁN OBCE

PO STOPÁCH JACKA FERNETA

fernet

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

detske hriste

ROZPIS SVOZŮ ODPADŮ 2024

ts trebon1